top of page

Tartak Bydgoszcz sp. z o.o.

       W obecnym kształcie powstała w kwietniu 2013 r., natomiast korzenie wywodzą się z 1995 r. Nie wyłoniła się na rynku nagle, ma solidne korzenie, które sprawiają, że możemy dziś świadczyć usługi najwyższej jakości. Zdecydowana większość kadry to pracownicy z wieloletnim doświadczeniem w przecieraniu i przerobie drewna. Tartak Bydgoszcz współpracuje z technologami drewna z bogatym doświadczeniem zawodowym. Sposób produkcji, ustawienia maszyn, cykl produkcji oparty jest na doświadczeniu konstruktorów produkujących maszyny dla przemysłu tartacznego oraz stolarskiego.

     Dysponujemy ogromnym parkiem maszyn, który umożliwia nam wykonanie każdego zleceniana na rynku.  Większość maszyn używana do przerobu drewna wielkowymiarowego i średniowymiarowego jest oparta na piłach tarczowych typu Multix. Z racji ekspansywnego rozwoju i udoskonalaniu linii technologicznych jesteśmy w trakcie opracowywania pełnej dokumentacji wytwarzania więźb dachowych również przy użyciu pił Multix.

Jakość wytworzonego materiału w takim procesie technologicznym jest porównywalna do wyrobów uzyskanych poprzez struganie.

     Zajmujemy się produkcją różnego rodzaju wyrobów z drewna. Na dzień dzisiejszy oferujemy więźbę dachową, krawędziaki, łaty, kontr łaty, deskę dachową, deskę szalunkową, deskę tarasową, deskę elewacyjną, boazerię, podbitkę, deskę podłogową, sztachety, płoty lamelowe (osłonowe), płyty pergolowe (kratki), doniczki, drewno opałowe.
W niedalekiej przyszłości zamierzamy pozyskiwać korę, wytwarzać zrąbkę kolorową-podsypkę, pelet, brykiet.

     Dążymy technologicznie do uzyskania wyrobu w jak najwyższej jakości poprzez wprowadzanie innowacji technologicznych korzystając z wiedzy firm międzynarodowych znacznie uprzemysłowionych.

Posiadamy bardzo bogaty park maszynowy pozwalający w bardzo krótkim czasie wytworzyć wyroby o różnych wymiarach i różnym przeznaczeniu. Współpracujemy z cieślami, dekarzami, hurtowniami budowlanymi, firmami budowlanymi, hurtowniami architektury ogrodowej.

Prowadzimy również sprzedaż detaliczną wykonując zlecenia na zamówienie i pod wymiar.

bottom of page