top of page

Drewno konstrukcyjne

     Drewno konstrukcyjne dzielimy na 4 grupy:

1) więźba dachowa,

2) belki (krawędziaki),

3) łata i kontrłata.

 

Więźba dachowa

     Obecnie wykonujemy więźbę przy zastosowaniu pełnej linii technologicznej w skład której wchodzą trzy maszyny taśmowe wyposażone w hydrauliczne obracaki, pneumatyczne dociski, poprzeczne przesuwnice rolkowe wraz całym systemem stołów i podajników rolkowych. Dzięki takiemu ustawieniu jesteśmy w stanie w jedną zmianę wykonać 2 pełne więźby. Dla porównania jeden trakt taśmowy tą samą ilość wyrobu ciąłby około 2 tygodni. Tak szybki proces technologiczny umożliwia nam znaczne obniżenie kosztów produkcyjnych, a co za tym idzie możliwość obniżenia ceny wyrobu. Proces ten też ma znaczący wpływ na jakość uzyskiwanego wyrobu.

Wykonujemy każdą więźbę dachową o dowolnym przekroju. Posiadamy możliwość cięcia belek o długość do 16 metrów, a w miarę potrzeby możemy wyciąć belkę nawet 20 metrową. Przekrój belki może być dowolny, jesteśmy w stanie wyciąć każdą grubość.

Więźba nasza średnio w 85-90% jest ostrokrawężna. W pozostałych 10-15%, w których może pojawiać się oblina, belki są tzw. obłe. Wszystko jest okorowane aby nie dopuścić pojawiania się szkodników typu kornik itp. Wszystkie belki w 100% spełniają normę budowlaną.

Drewno, które przerabiamy pochodzi wyłącznie z lasów Państwowych z certyfikatem FSC.

 

Belki (krawędziaki)

     Wykonujemy krawędziaki o dowolnym przekroju i dowolnej długości. Istnieje możliwość wykonania zlecenia na pojedyńcze sztuki. Przekrój jak i długość nie mają znaczenia . Realizujemy każde zamówienie.

Zajmujemy się również produkcją krawędziaków struganych, które mają zastosowanie w altanach, drewutniach, narzędziowniach, garażach, tarasach, antresolach, zabudowach pomieszczeń, barkach itp.

Posiadamy maszyny przystosowane do strugania drewna mokrego, maksymalna grubość krawędziaka to 20cmx20cm, przy dowolnej długości.

Dzięki użyciu noży z bardzo dobrej gatunkowo stali jakość strugania jest bardzo wysoka.

 

Łata i kontrłata

     Łatę wykonujemy w dwóch wymiarach standardowych:

1) 6cmx4cm,

2) 4cmx4cm oraz do konstrukcji lekkich

 

Od  lipca 2013r wymiar łaty 4cm zawsze jest cięty na tarczach przez co jakość cięcia jest bardzo wysoka.  Ma to ogromne znaczenie głównie dla wykonawców albowiem czas układania dachówki na naszej łacie jest nieporównywalnie szybszy niż na łacie ciętej taśmami. Ma to ogromna znaczenia dla inwestora albowiem możliwość optymalnie równego ułożenia dachówki istnieje wyłącznie pod warunkiem zastosowania łaty wyciętej w bardo precyzyjnym wymiarze, który my zapewniamy. Łata jest przez nas standardowo impregnowana w wannach. Imprgnujemy  ją zawsze między 8 a 12 godzin w zależności od stężenia roztworu.

 

Wykonujemy w standardowej długości od 250-600cm. Istnieje oczywiście możliwość przygotowania klientowi dowolnej długości. Wystarczy złożyć odpowiednie zamówienie.

 

     Kontrałtę wykonujemyw wymiarach 2,6cmx 6cm; 2,6×4.0cm; 2,0cm×6,0cm; 2,0cm×4,0cm.

 

Długości  od 200cm-500cm. Wszystkie podane powyżej wymiary wycinamy wyłącznie na tarczach przez co uzyskujemy bardzo dokładną jakość wyrobu. Standardowo kontrłatę impregnujemy poprzez zanurzanie w wannach w czasie od 8 do 12 godzin.

bottom of page